Akcja #MłodziSeniorom

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej rozpoczyna akcję Młodzi Seniorom

Akcja Młodzi Seniorom ma na celu propagowanie integracji międzypokoleniowej, pokazanej na przykładach młodych ludzi, którzy swoim działaniem dążą do polepszenia jakości życia osób starszych. Ambasadorką akcji jest Katarzyna Pado, laureatka Jutronautów – programu stypendialnego Gazety Wyborczej.

W młodych ludziach drzemie mnóstwo potencjału, który może zostać wykorzystany dla polepszenia jakości życia seniorów. Ten potencjał doskonale wykorzystują uczestnicy akcji #mlodziseniorom, których sylwetki i pomysły na pomoc starszym pokoleniom, będą prezentowane w mediach społecznościowych w postaci krótkich filmików oznaczonych hashtagiem #mlodziseniorom.

Startujemy rozmową z laureatką konkursu Jutronauci, a zarazem twarzą akcji #młodziseniorom, Katarzyny Pado. Kasia opowiada, co zrobiła dla seniorów i dlaczego właśnie takie działania podjęła.

Mamy nadzieję, że jej przykład będzie inspiracją dla kolejnych młodych ludzi i da im siłę do wdrażania w życie coraz to nowych rozwiązań, które w czasie pandemicznych ograniczeń, dadzą seniorom pewność, że nie zostali sami.

Akcja Młodzi Seniorom polega na nagraniu krótkiego filmiku z wypowiedzią, w jaki sposób pomogłaś, pomogłeś lub nadal pomagasz seniorom, ale przede wszystkim interesuje nas, z jakiego powodu to robisz. Nagraj krótki film, dodaj w opisie nazwę akcji: #mlodziseniorom i podaj dalej w mediach społecznościowych, nominując kolejne osoby. 

 

 

Translate »
Skip to content