II Kongres Gospodarki Senioralnej 6 października 2015 R., Warszawa (Ministerstwo Gospodarki)

“Gospodarka senioralna stanie się niedługo trzecią gałęzią gospodarki wartą miliardy złotych” – powiedział prof. Bolesław Samoliński podczas II Kongresu Gospodarki Senioralnej, który odbył się 6 października w siedzibie Ministerstwa Gospodarki w Warszawie.

Tego dnia, razem z gośćmi z wielu krajów Europy, podjęliśmy wyzwanie przygotowania podwalin i wytycznych do rozwoju silver economy.

Prezes KIGS Marzena Rudnicka przedstawiła obszerny dokument pt. Deklaracja Programowa Rozwoju Gospodarki Senioralnej w Polsce, który Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej skierował do konultacji społecznych i opublikował w Rzeczpospolitej. Treść deklaracji: KIGS Deklaracja Programowa Rozwoju Gospodarki Senioralnej w Polsce

Równie mocnym akcentem Kongresu była się premiera systemu certyfikowania produktów i usług pod nazwą OK SENIOR. Instytut jest patronem merytorycznym programu oceny jakości procesu obsługi starszych klientów.

Logo znaku mogą otrzymać te firmy, które pomyślnie przejdą audyt z udziałem tajemniczych klientów.

Pierwsze honorowe certyfikaty OK SENIOR otrzyma Wiesława Borczyk – przewodnicząca Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Krystyna Lewkowicz – szefowa Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

O wydarzeniu napisał Ian Spero w Huffington Post. Jego artykuł jest pełen emocji i ciekawych obserwacji. Artykuł można przeczytać pod poniższym linkiem :

https://www.huffingtonpost.co.uk/ian-spero/fighting-the-status-quo-m_b_8336124.html

 

Zobacz:

Program II Kongresu Gospodarki Senioralnej

Relacja Polskiej Agencji Prasowej

Zapraszamy do relacji video z II Kongresu Gospodarki Senioralnej

Część 1

Część 2

Część 3 Teraz Polska

Część 4

Część 5 Ian Spero

Część 6 premiera znaku jakości OK SENIOR®

Część 7 mieszkalnictwo przyjazne wiekowi 

Translate »
Skip to content