Gmina Puszcza Mariańska postanowiła przystąpić do projektu #KLIMAseniore – aktywizacja seniorów na rzecz klimatu, którego celem jest zwrócenie uwagi na konsekwencje ekstremalnych zmian klimatycznych i aktywizowanie seniorów do działań zapewniających im bezpieczeństwo i poprawienie jakości życia. Główną formą Projektu będą organizowane narady obywatelskie, które mają za zadanie stymulowanie integracji wewnątrz- i międzypokoleniowej. Tym samym wypracowane przy współpracy z naszą lokalną społecznością rekomendacje zawarte w Lokalnej Agendzie Aktywności Seniorów na rzecz klimatu, będą mogły być wpisane do polityki senioralnej Gminy.

Towarzyszące Programowi warsztaty z zakresu planowania i utrzymania zieleni oraz zielone inicjatywy będą integrować naszych mieszkańców Gminy, a zwłaszcza seniorów, angażując w działania na rzecz ochrony klimatu i adaptacji do jego zmian.

W najbliższym czasie będziemy informować o szczegółach działań w projekcie, datach poszczególnych spotkań i ich tematyce. Zachęcamy do śledzenia informacji.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z debaty on-line otwierającej projekt:

Projekt finansowany jest z Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy jako jeden z 11 programów prowadzonych w Polsce ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (tzw. Funduszy norweskich i Funduszy EOG) 2014-2021.

Dowiedz się więcej o projekcie #klimaSENIORE

Projekt #klimaSENIORE – aktywizacja seniorów na rzecz klimatu, realizowany jest w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

http://chronmyklimat.pl/projekty/klimaseniore/aktualnosci-projektowe/seniorzy-z-puszczy-marianskiej-wlaczaja-sie-w-dzialania-na-rzecz-klimatu

 

Translate »
Skip to content