Life Science Open Space 2017 za nami

Life Science Open Space 2017 odbyło się w dniu 19 października 2017r. w ICE Centrum Kongresowym w Krakowie. Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej objął wydarzenie patronatem, a Prezes KIGS Marzena Rudnicka wystąpieniem „Potencjał gospodarki senioralnej w rozwoju rynku dóbr i usług” otworzyła sesję: Srebrna Gospodarka.

 

19Formuła konferencji umożliwiała uczestnikom aktywny udział przede wszystkim przez indywidualne spotkania w ramach networkingu, przez zaprezentowanie się w sesjach tematycznych – Telemedycyna; Innowacyjny Szpital; Druk 3D w Medycynie; Nowoczesna Diagnostyka i Terapia; Technologie i urządzenia medyczne; Badania nad rozwojem leków; Aktywne i Zdrowe Życie, Srebrna Gospodarka; StartUp Scena; Zdrowa Żywność i Żywienie; Kariera w Life Science; Środowisko i Biogospodarka; Kosmetologia; Sztuczna Inteligencja; Podologia, jak również przez prezentację na własnym stoisku (w tym roku było ich 35). Prezentacje tematyczne dzieliły się na kategorie Open Innovation, Demo/Premiera, Wydarzenie, Kariera, StartUp oraz Wyzwanie. Sesje tematyczne odbywały się 3 trzech salach równolegle.

W Life Science Open Space 2017 uczestniczyło ponad 360 osób. Obecni byli przedstawiciele zarówno Partnerów Klastra LifeScience Kraków, jak i osoby do tej pory z Klastrem nie związane. Spotkać można było partnerów do rozwoju innowacyjnych projektów, pasjonatów i użytkowników technologii i innowacji dla zdrowia i jakości życia.