Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej został zaproszony przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu do udziału w badaniu „Współczucie, więzi społeczne i odporność na traumatyczne doświadczenia w trakcie pandemii covid-19”.

Rok 2020 okazał się wyjątkowo trudny. Doświadczamy wielu zmian i niepokojów, głównie za sprawą globalnej pandemii wirusa COVID-19.

Zamierzamy przeanalizować wpływ pandemii na nasze poczucie bezpieczeństwa społecznego, na doświadczanie traumy, na to, jak sobie z nią radzimy i jakie pozytywne wnioski możemy wyciągnąć z tego doświadczenia.

Już sam wirus budzi ogromne obawy, a skutki działań w zakresie zdrowia publicznego – m.in. zamykanie przedsiębiorstw i zalecanie obywatelom pozostania w domu – nieuchronnie wywołują istotny wpływ na tryb pracy, finanse, życie społeczne i relacje, a także na zdrowie psychiczne ludzi na całym świecie.

W reakcji na te wyzwania wielonarodowy zespół naukowców z 22 krajów (Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Francji, Grecji, Cypru, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Słowacji, Polski, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Japonii, Argentyny, Chile, Kolumbii, Peru, Urugwaju, Meksyku, Brazylii), zebrał się pod kierownictwem dr Marceli Matos z Uniwersytetu Coimbra w Portugalii, aby zbadać psychologiczne skutki tej pandemii.

Będziemy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc udzieloną poprzez wypełnienie poniższej ankiety. Badanie zajmuje około 30 minut, a dodatkowo zostaną Państwo poproszeni o ponowne wypełnienie ankiety za trzy miesiące oraz za sześć miesięcy.

Każdy głos jest ważny, abyśmy mogli opracować dane, którymi się podzielimy.

ANKIETA: https://apps.fpce.uc.pt/limesurvey/index.php/416797?lang=pl   

Bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w tym istotnym badaniu!

Translate »
Skip to content