Partnerzy

Partnerzy Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej współpracują z Instytutem w celu wspierania działań na rzecz gospodarki senioralnej.

Zachęcamy do przystąpienia do grona partnerów Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej!

Zapraszamy przedstawicieli organów administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorców, przedstawicieli ośrodków badań społecznych i organizacji seniorów do nawiązania kontaktu z Instytutem:

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej
ul. Wilanowska 14 lok. 51 (Powiśle)
00-422 Warszawa
biuro@kigs.org.pl

Dla przyszłych darczyńców, zapraszamy na stronę „Darczyńcy Instytutu”.

 

Partnerzy Instytutu


Arena Zdrowia istnieje od 2009 roku. Pierwsza przychodnia powstała w Warszawie. Kolejne placówki w Siedlcach, Zielonce oraz Legionowie były odpowiedzią na obserwowany wzrost zapotrzebowania na usługi medyczne z zakresu fizjoterapii.

Specjaliści dokładają wszelkich starań, aby w ramach środków, które posiadają (wiedza, umiejętności, sprzęt) pomóc pacjentom osiągnąć cele, które pozwolą w pełni korzystać z życia. Zaliczamy do nich: sprawność psychofizyczną i ruchową oraz brak bólu płynącego z narządu ruchu.

Kadra posiada dodatkowe uprawnienia z zakresu ortopedii i traumatologii, neurologii, NDT Bobath, Terapii Manualnej, Metody McKenzie, technik masażu.

Firma jest wierna najważniejszej zasadzie medycyny współczesnej czyli primum non nocere (po pierwsze „nie szkodzić”), dlatego każdy pacjent traktowany jest indywidualnie. Terapeuci są specjalistami w kwestii programowania procesu rehabilitacji – rodzaju i dawki zabiegów, przebiegu i doboru ćwiczeń oraz ogólnie – przebieg całego procesu terapeutycznego ustalany jest podczas konsultacji na podstawie wywiadu, rzetelnej diagnozy i zaleceń lekarskich.

Placówki wyposażone są w nowy, specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny i najnowszej generacji sprzęt do fizykoterapii. Dodatkowo urządzenia , do których należą m. in.: schody automatyczne do nauki czynności lokomocji, urządzenie do mechanicznego drenażu limfatycznego, wirówki do kąpieli wirowych, fala uderzeniowa, laser wysokoenergetyczny, Aqua – vibron, krioterapia miejscowa oraz Lifter podnoszą jakość usług.

Przychodnie specjalizują się także w zabiegach masażu klasycznego, relaksacyjnego, bańką chińską, sportowego oraz leczniczego.

Realizowane są też wizyty domowe. Placówki posiadają sprzęt potrzebny do profesjonalnego wykonywania zabiegów w trakcie tego rodzaju wizyt: przenośne łóżka rehabilitacyjne, urządzenia do wykonywania terapii ultradźwiękami, laseroterapii oraz elektroterapii.


ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. to firma z wyłącznie polskim kapitałem, z 21-letnim stażem. Spółka realizuje badania i analizy dla instytucji publicznych i organizacji działających w obszarze sektora publicznego oraz dla przedsiębiorstw. Działa  na zlecenie klientów krajowych i zagranicznych.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło ASM zbudować pozycję eksperta (TOP 10) w usługach dedykowanych przedsiębiorstwom i instytucjom publicznym. Według badań Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii opublikowanych z 2017 r. w rankingu wg przychodów z badań na zlecenie sektora budowlanego oraz sektora publicznego ASM znajduje się na 1-szym miejscu. Ponadto plasuje się na III-ciej lokacie w rankingu firm realizujących badania technika CATI. Świadczy to o wysokim zaufaniu jakim darzą Firmę klienci w zakresie zbierania i przetwarzania danych oraz realizacji badań i analiz.

ASM realizuje badania neuromarketingowe z zastosowaniem pomiarów biometrycznych: EEG, EYE-TRACKING, FACE-TRACKING, GSR,  do ich przeprowadzania posiada na własność najlepszy sprzęt w Polsce.


BetaMed-logoBetamed S.A. to dynamicznie rozwijająca się organizacja o wieloletniej tradycji i doświadczeniu. krajowy lider usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta.

Specjalizuje się w opiece długoterminowej oraz w innych usługach pielęgniarskich dla pacjentów w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Świadczy usługi pielęgniarskie w ponad 80 oddziałach na terenie 11 województw.


LogoCarework prowadzi działalność w zakresie opieki nad osobami starszymi na terenie Polski i w Niemczech. Usługi świadczy od 2007 r.

Główne obszary aktywności to: świadczenie usług opiekuńczych, pośrednictwo, wyszukiwanie kontraktów na terenie Polski i Niemiec dla opiekunek i opiekunów osób starszych, doradztwo dla rodzin osób starszych w Polsce i Niemczech w zakresie organizacji opieki nad seniorami z ograniczeniami ruchu  i schorzeniami neurologicznymi, szkolenia w zakresie opieki nas osobami starszymi  i niepełnosprawnymi, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w opiece nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi i chorymi – np. projekt „Guzik życia”. Wraz z innymi agencjami współtworzy Sekcję Agencji Opieki w Stowarzyszeniu Agencji Zatrudnienia.


Logo Forbo

Forbo Flooring jest światowym liderem w produkcji wykładziny linoleum i wykładziny PVC, łączących w sobie funkcjonalność, kolorystykę i wzornictwo oraz tworzących gotowe rozwiązania do każdego wnętrza.

W szczególności Forbo Flooring oferuje dedykowane rozwiązania dla placówek medycznych i budownictwa senioralnego, dbając nie tylko o wysokiej jakości parametry użytkowe, ale też komfort, wygodę i bezpieczeństwo użytkownika. Dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz poznaniu specyficznych wymogów i potrzeb w tych sektorach, została stworzona kompleksowa oferta obejmująca wykładziny, które stanowią specjalistyczne rozwiązania podłogowe do każdej placówki.


Grupa Kapitałowa Funduszu Hipotecznego DOM jest pionierem i zarazem największą firmą działającą w obszarze hipoteki odwróconej w Polsce. Oferta Grupy Kapitałowej skierowana jest do osób starszych – Seniorów pow. 65 roku życia, którzy są właścicielami nieruchomości mieszkalnych i potrzebują dodatkowych źródeł utrzymania. Usługa świadczona przez Spółkę umożliwia Seniorowi wykorzystanie posiadanej nieruchomości i „uwolnienia” jej wartości w postaci otrzymywanych świadczeń pieniężnych. Pozwala to Seniorowi podnieść standard swojego życia i czerpać korzyści ze zgromadzonego majątku w postaci nieruchomości.

Pomimo wczesnego etapu rozwoju rynku usług hipoteki odwróconej w Polsce istnieje wiele czynników świadczących o potencjale dynamicznego rozwoju tych usług w najbliższych latach. Prognozy GUS dotyczące  zmian demograficznych w Polsce wskazują na coraz szybsze starzenie się mieszkańców Polski oraz rosnący odsetek ludzi w wieku emerytalnym. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na spadek zamożności przyszłych emerytów jest pogarszająca się efektywność systemu emerytalnego.


GoldCare to firma świadcząca usługi opiekuńcze na wysokim poziomie dla osób starszych, przewlekle chorych i osób z niepełnosprawnościami. Model działania firmy oparty jest o najwyższy poziom świadczonych usług.

Jako pierwsza polska firma korzysta z innowacyjnego systemu łączącego w sobie monitoring funkcji życiowych pacjenta i zarządzanie pracą opiekunów.

W zakresie doboru, oceny i przygotowania Opiekuna Osób Starszych GoldCare współpracuje z Fundacją Oceny Kapitału Ludzkiego. Pozwala to uzyskać pewność, że wszyscy pracownicy to osoby posiadające odpowiednie kompetencje, o wysokich standardach etycznych, z zaangażowaniem pełniące role opiekuńcze.

Gold Care świadczy usługi w domu pacjenta w systemie: opieki godzinowej, opieki dziennej, opieki całodobowej, opieki weekendowej lub podczas trwania urlopu, opieki poszpitalnej i pomocy domowej.


Kancelaria JSLegal założona przez adwokatów dr. Rafała Stroińskiego oraz Bartłomieja Jankowskiego – partnerów z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, zatrudniająca ponad trzydziestu zaangażowanych prawników.

 Wykorzystując wiedzę oraz doświadczenie zdobyte w międzynarodowych kancelariach doradza krajowym oraz zagranicznym Klientom  na każdym szczeblu zarządzania firmą i projektem. Zapewnia pełen zakres usług prawniczych, realizowanych poprzez zespoły wyspecjalizowane w obsłudze branż innowacji, IT, finansowej, nieruchomości, logistycznej i nowych technologii jak również doradztwie korporacyjnym.

Partnerzy Kancelarii są regularnie wyróżniani w międzynarodowych zestawieniach najskuteczniejszych ekspertów w obszarze ADR (alternatywnych metod rozwiązywania sporów), fuzji i przejęć oraz white -collar crime. Kancelaria wspiera Klientów także w zagadnieniach związanych z przepisami prawa: cywilnego i handlowego (w tym prawa spółek), restrukturyzacyjnego i upadłościowego, zamówień publicznych, pracy, własności intelektualnej, ochrony danych osobowych oraz przepisów dotyczących rynków kapitałowych i funduszy inwestycyjnych. Oferuje wsparcie w zakresie pozyskania finansowania, w szczególności kredytu bankowego czy poprzez emisję papierów dłużnych oraz kompleksowe wsparcie niwelujące ryzyko operacyjne biznesu (praktyka Compliance 360°).


Kariera.pl jest kompleksową platformą rekrutacyjną, łączącą nowe technologie i innowacyjne narzędzia talent acquisition marketing.

Za kariera.pl stoją kompetencje i doświadczenie dwóch liderów rynkowych: Grupy Gremi z branży medialnej oraz Work Service Group. Pracodawcom ułatwia pozyskiwanie właściwych kandydatów, a pracownikom dotarcie do pełnych informacji o firmach, warunkach zatrudnienia i kulturze biznesowej.


Na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady kancelaria Miller, Canfield, Paddock and Stone plc posiada jedenaście biur, w których pracuje ponad 350 prawników specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. Z usług kancelarii w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie korzystają wielkie międzynarodowe przedsiębiorstwa i instytucje finansowe, jak również firmy lokalne, miasta, uniwersytety, szpitale i organizacje społeczne.

Kancelaria Miller Canfield od początku swojej działalności w Polsce utrzymuje kontakty z prawniczymi środowiskami naukowymi. Klienci kancelarii mają zapewniony dostęp nie tylko do praktycznej wiedzy prawniczej, ale również do najwyższych autorytetów nauki w wielu dziedzinach prawa.

Prawnicy Miller Canfield w Polsce świadczą pomoc prawną w języku polskim i angielskim, ponadto utrzymują kontakty z klientami w języku francuskim, hiszpańskim, niemieckim, szwedzkim i rosyjskim.

Biura prowadzone przez kancelarię w trzech regionach Polski zapewniają klientom bezpośredni i łatwy kontakt z naszymi prawnikami. Oprócz wiedzy fachowej i doświadczenia prawników, to jeden z najważniejszych atutów naszej kancelarii, doceniany zarówno przez duże międzynarodowe firmy jak i przez przedsiębiorców lokalnych.


NaszSenior.pl – NOWOCZEŚNIE I MOBILNIE ! Od 26 lat tworzy nowoczesne rozwiązania statystycznej analizy danych.

System monitorowania zachowań osób niesamodzielnych NaszSenior.pl automatycznie powiadamia o sytuacjach nietypowych. Moduł sztucznej inteligencji reaguje również na stany zagrożeń takich jak: utrata przytomności, udar, zawał. System kontroluje i rozlicza precyzyjnie pracę opiekunów.

NaszSenior.pl jest kompleksowym systemem, który samodzielnie buduje model zachowań podopiecznych oraz opiekunów na podstawie danych przekazywanych przez różnego rodzaju identyfikatory, czujniki i urządzenia.

NaszSenior.pl jest propozycja skierowana do instytucji, organizacji i firm, które świadczą usługi opiekuńcze na rzecz osób niesamodzielnych.


Novaphone sp. z o.o. sp. kom. jest dynamicznie rozwijającą się firmą prowadzącą działalność w zakresie handlu międzynarodowego sprzętem telekomunikacyjnym, a w szczególności telefonami komórkowymi oraz tabletami.

Główny obszar działalności firmy to współpraca w zakresie import/export a także doradztwo biznesowe i oferty handlowe B2B dla partnerów biznesowych.

Firma obejmuje swoim zasięgiem sprzedaży i zakupów kraje Unii Europejskiej, Dubaj, Singapur, w planach poszerzenie o kraje Ameryki Południowej i Północnej. Firma zakupuje towar na rynku polskim jak i w innych krajach UE.


 

ORPEA POLSKA (wcześniej MEDI-system) działa od 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje blisko 1000 miejsc w dziewięciu nowoczesnych ośrodkach (domach opieki i klinikach rehabilitacyjnych) głównie na Mazowszu, a także w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living). Ośrodki specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej.

Podopiecznymi MEDI-system są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona. Usługi MEDI-system są kierowane do seniorów, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny).

ORPEA POLSKA oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej.  Od 1 stycznia 2016 r. MEDI-system jest częścią największej w Europie sieci centrów i rehabilitacji ORPEA, obecnej w branży od 1989 r. lat z potencjałem blisko 87 000 miejsc (ponad 850 placówek) w 12 krajach (10 w Europie, Brazylia i Chiny).


PCG Polska stanowi integralną część globalnej firmy Public Consulting Group, która specjalizuje się w usługach dla instytucji i firm działających w sferze publicznej, głównie w obszarze zdrowia, opieki społecznej oraz edukacji. W Polsce firma PCG ma obecnie cztery biura: w Warszawie, Łodzi, Katowicach i Rzeszowie, a z jej wsparcia korzystają szkoły, uczelnie, a także samorządy, szpitale i ośrodki opieki długoterminowej.

PCG wspiera swoich Klientów na wszystkich etapach procesu tworzenia innowacyjnych usług i produktów dla seniorów – od diagnozowania potrzeb lokalnej społeczności po dostarczanie rozwiązań IT – oferując ekspercką wiedzę, nowoczesne narzędzia analityczne, cenną zewnętrzną perspektywę oraz praktyczne doświadczenie wynikające z bezpośredniej pracy z osobami starszymi.

Globalny charakter firmy sprawia, że udostępnia ona wiedzę i doświadczenia międzynarodowe grup ekspertów, także w obszarach, które nie są jeszcze w Polsce rozwinięte na szerszą skalę (jak np. certyfikacja usług i produktów dla osób starszych).


Orange jest liderem na polskim rynku telefonii stacjonarnej, internetu i transmisji danych. Jako jedyny operator, oferuje kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dostępne w całym kraju.

Orange oferuje swoim klientom, którzy skończyli 70 lat specjalny standard obsługi.

Orange ma prawie 1 mln klientów seniorów. W tym roku BOK odebrał od nich ponad 260 tys. połączeń. Biuro Obsługi Klienta wykrywa takiego klienta po numerze telefonu i numerze PESEL. System automatycznie identyfikuje takie osoby i zapewnia im komfortowy sposób załatwiania spraw w Orange.

Jakie ułatwienia mają dzwoniący seniorzy:

  • jedna infolinia by załatwić dowolną sprawę – 510 100 100 lub *100
  • automatyczne menu skrócone do minimum
  • możliwość porozmawiania z dojrzałym doradcą, który lepiej rozumie potrzeby seniorów i wszystkie kwestie techniczne wyjaśni w prosty sposób
  • można rozmawiać tak długa jak trzeba – nikt nie będzie pospieszał.

Seniorzy mogą otrzymywać pisma napisane większymi literami.


W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Jesteśmy siecią firm działającą w 157 krajach. Zatrudniamy ponad 223 tysięcy osób dostarczających naszym klientom najwyższą jakość usług w zakresie doradztwa biznesowego, doradztwa podatkowego i prawnego oraz audytu.

W Polsce PwC posiada 8 biur regionalnych – w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, a także Centrum Kompetencyjne w Gdańsku oraz dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu. Spółki PwC w Polsce zatrudniają ponad 3 500 osób.

Dowiedz się więcej na www.pwc.pl.


Logo

Rudnicka & Consulting jest firmą doradczą działacą na rynku nieruchomości.

Prezes Instytutu, Marzena Rudnicka, jest zarazem właścicielem firmy i ekspertem Centrum im. Adama Smitha. Jest autorką innowacyjnych rozwiązań w obszarze komercyjnych usług dla osób starszych oraz raportu „Gospodarka senioralna nową gałęzią gospodarki narodowej” (2013 r.).

Wprowadziła nowe definicje w tym obszarze, takie jak gospodarka senioralna oraz klaster usług senioralnych.


Głównym celem funkcjonowania Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego SCOL jest udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki długoterminowej dla dorosłych.

Zakład udziela świadczeń zdrowotnych obejmujących swoim zakresem leczenie, pielęgnację i rehabilitację osób przewlekle chorych nie wymagających hospitalizacji, którzy wymagają całodobowej, profesjonalnej pielęgnacji, rehabilitacji oraz


TÜV Rheinland Polska to czołowa jednostka certyfikująca na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych w Polsce. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu TÜV Rheinland Group, wiodącego dostawcy usług dla przemysłu na świecie.

Główną domeną jest certyfikacja wyrobów, technologii, systemów zarządzania i personelu, audyty, inspekcje, weryfikacje, opiniowanie.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu grupy TÜV Rheinland, polski oddział oferuje szeroką gamę usług dla przedsiębiorstw z różnych gałęzi gospodarki. Współpracę z naszymi partnerami biznesowymi opieramy na wiarygodności, rzetelności i tradycji


Logo

Centrum im. Adama Smitha skupia środowisko stałych ekspertów złożone z ekonomistów, prawników, politologów, socjologów oraz przedstawicieli innych dziedzin.

 

CAS ma zasięg ogólnopolski i koncentruje się na działaniach na rzecz wolnego rynku – prowadzeniu badań, edukacji, tworzeniu ustawowych rozwiązań systemowych.

 


Izba Gospodarcza Medycyna Polska zrzesza podmioty gospodarcze – osoby prawne prowadzące działalność w sferze wytwórczej, handlowej i usługowej związanej z ochroną zdrowia.

 

 

Ze względu na konieczność oparcia działalności własnych zakładów opieki zdrowotnej na rachunku ekonomicznym członkowie Izby dostrzegają wady przyjętych i proponowanych rozwiązań ustawowych oraz wynikające z tego zagrożenia dla systemu ochrony zdrowia, a w konsekwencji dla równowagi budżetu państwa.


Logo URBI

Unia Rynku Budowlano-Inwestycyjnego (URBI) gromadzi organizacje i firmy branży budowlanej i inwestycyjnej. Jest pierwszą w Polsce organizacją powstałą dla wzmocnienia znaczenia branży w gospodarce kraju.

 

Misją URBI jest wprowadzenie w Polsce konkurencyjnych i najlepszych w Europie standardów budowlano-inwestycyjnych, a dzięki temu odblokowanie potencjału całej branży, zawodów i przedsiębiorstw.


Logo

Fundacja Inicjatyw Aktywnych Go Silver jest organizacją pozarządową, której misją jest aktywizacja osób starszych.

Fundacja Go Silver na terenie całego kraju organizuje oddolne inicjatywy skierowane do seniorów, realizuje projekty społeczne korzystając z rządowych programów wsparcia tj. Rządowy Program na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych, Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Działania Fundacji wyróżnia silna integracja międzypokoleniowa oraz prężna współpraca trójsektorowa.


Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” promuje pozytywny wizerunek Polski i Polaków w kraju oraz za granicą. Konkurs „Teraz Polska” wyróżnia najlepsze polskie produkty, usługi, przedsięwzięcia innowacyjne oraz gminy, odznaczając je Godłem „Teraz Polska”, będącym synonimem najwyższej jakości.

 

 

Fundacja promuje dokonania Polaków w różnych dziedzinach (Konkurs „Wybitny Polak”), krzewi pozytywny, nowoczesny patriotyzm (Magazyn „Teraz Polska”) oraz zachęca studentów do badań nad konkurencyjnością naszego kraju (Konkurs „Teraz Polska Promocja i Rozwój”).


„Głos seniora” to ogólnopolski magazyn skierowany do seniorów. Misją Głosu Seniora jest szeroko rozumiana aktywizacja kulturalna i społeczna Seniorów, promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz łamanie stereotypów związanych ze starością.
Głos seniora to zarazem informator, poradnik, jak i platforma wymiany doświadczeń pomiędzy uniwersytetami trzeciego wieku, klubami seniora i innymi organizacjami zajmującymi się tą grupą wiekową.
Jest wydawany w wersji papierowej i elektronicznej. Prowadzony jest również portal www.glosseniora.pl oraz profil na www.facebook.com/GlosSeniora.

Każdy senior, który skończył 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną kartę seniora.

Wystarczy, że przystąpi do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

W wybranych miastach karty wydawane są na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w Klubach Seniora oraz targach i wydarzeniach dla seniorów.


Laboratorium Architektury 60+ LAB60+ to pierwsza w Polsce fundacja, a zarazem pracownia zajmująca się innowacyjnym podejściem do planowania i projektowania dla starzejącego się społeczeństwa.

 

Laboratorium Architektury 60+ jest członkiem Konwencji w sprawie zmian demograficznych, które ma na celu zebranie podmiotów, w tym: władz lokalnych, regionalnych i krajowych oraz innych zainteresowanych stron, które zobowiązują się do współpracy i wdrażanie rozwiązań opartych na dowodach w celu wspierania aktywnego i zdrowego starzenia się w kompleksowej odpowiedzi na wyzwania demograficzne w Europie.


Logo

Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów (PSGS) reprezentuje polskich golfistów seniorów (mężczyzn w wieku 55+ i kobiet w wieku 50+) wobec European Senior Golf Association zrzeszającej siostrzane organizacje 23 krajów Unii Europejskiej.

 

 

PSGS propaguje i wspiera rozwój golfa w Polsce jako jednej z nielicznych dyscyplin sportowo-rekreacyjnych, popularnej w świecie, umożliwiającej aktywność prozdrowotną ludzi do późnej starości.


Logo

Polskie Stowarzyszenie Protetyków Słuchu (PSPS) powstało w 1996 roku jako jedyna formalna reprezentacja środowiska zrzeszającego osoby prawne (przedstawiciele producentów i dystrybutorów aparatów słuchowych), oraz osoby fizyczne (związane zawodowo z protezowaniem słuchu), działające na terenie całej Polski.


Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher  w Warszawie jest wiodącą placówką w wyznaczaniu trendów dotyczących leczenia osób starszych,
ze schorzeniami kości, stawów, a także ogólnoustrojowymi stanami zapalnymi tkanki łącznej.

Wyznacza trendy w opiece geriatrycznej i rehabilitacji. Działa także na polu poszerzania świadomości Polaków na temat zdrowego starzenia się.

 


Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku to największa organizacja przedstawicielska UTW w Polsce skupiająca ponad 30 000 słuchaczy.

Zrzesza  instytucje działające na rzecz środowiska senioralnego w całej Polsce. Misją Fundacji jest reprezentacja środowiska senioralnego oraz działalność na rzecz jego rozwoju i tworzenia silnej marki Uniwersytetów Trzeciego Wieku, krzewienia oświaty, profilaktyki i ochrony zdrowia, kultury fizycznej i sportu, ochrony środowiska, praw człowieka, dziedzictwa narodowego.

OP UTW inicjuje i wspiera nowatorskie rozwiązania w różnorodnych dziedzinach życia społecznego, propaguje wykorzystanie  nowoczesnych technologii w szeroko pojętych działaniach na rzecz poprawy jakości życia osób starszych, współdziała w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, a także upowszechnia ideę wolontariatu i współpracy międzypokoleniowej. Pod patronatem fundacji działają jedne z najważniejszych inicjatyw organizowanych dla społeczeństwa w wieku 50 + w Polsce, tj. Ogólnopolski Parlament Senioralny, Ogólnopolski Kongres Senioralny, Konkurs „Wielka Osobowość Uniwersytetu Trzeciego Wieku”. Fundacja jest także opiekunem projektu „Usłyszeć motyla”, „Lubię pocztowy” czy „Wyprawa w głąb mózgu”.


Logo

Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku Federacja UTW zrzesza organizacje pozarządowe prowadzące działalność edukacyjną lub aktywizującą na rzecz osób starszych oraz organizacje prowadzące działalność w zakresie ochrony praw osób starszych.

Od 2009 r. Federacja UTW prowadzi Punkt Konsultacyjno-Doradczy, w którym wolontariusze i współpracownicy Federacji udzielają porad i konsultacji prawnych, organizacyjnych, finansowych oraz dotyczących sporządzania projektów dotacyjnych.

Federacja UTW jest współorganizatorem Forum III Wieku, konferencji towarzyszącej Forum Ekonomicznemu w Krynicy Zdroju.

 


PZERI logoPolski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów  jest organizacją pozarządową, samodzielną i niezależną. Związek działa na terenie całego kraju poprzez swoje oddziały okręgowe, rejonowe i koła. Jest największą organizacją skupiającą emerytów, rencistów i inwalidów.

Związek działa na rzecz poprawy warunków życia osób starszych i niepełnosprawnych, przeciwdziała ich samotności, marginalizacji i wykluczeniu społecznemu. Jest wyrazicielem opinii emerytów i rencistów wobec organów władzy publicznej. Reprezentuje ich interesy na forum Parlamentu i Komisji Trójstronnej.

Terenowe ogniwa Związku współdziałają z samorządem terytorialnym w rozwiązywaniu problemów lokalnych społeczności seniorów, prowadzą bogatą działalność kulturalną i artystyczną, organizują zajęcia sportowe, rekreacyjne i rehabilitacyjne. dostosowane do potrzeb i zainteresowań swoich członków.


Stowarzyszenie Ochocki Uniwersytet Trzeciego Wieku „OMEGA”

Logo

Stowarzyszenie „OMEGA” jest organizacją pozarządową istniejącą od 2006 r.

W 2015 r. zrzeszała 220 członków dla których realizowała program edukacyjny i ruchowo-sportowy.

Organizacja finansowana jest z trzech źródeł: kilkuletniej umowy z Urzędem m.st. Warszawy, umowy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu ASOS (Aktywność Społeczna Osób Starszych) oraz opłat rocznych członków stowarzyszenia.


Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach to jedna z najbardziej rozpoznawalnych stowarzyszeń nie tylko w regionie, ale również w całym kraju. Edukacja, integracja międzypokoleniowa i promocja miasta to główne cele, które od początku zakładała sobie przodująca organizacja senioralna. O planach na przyszłość oraz projektach już zrealizowanych opowiedzieli członkowie Zarządu UTW Łazy: Krystyna Męcik, prezes UTW, Ewa Wiekiera, wiceprezes UTW, Lidia Białas, sekretarz UTW, Renata Bałazy, skarbnik, Bogusław Radko, członek Zarządu.


 

 


Patron medialny Instytutu

Logo Newseria