Otrzymaliśmy niesamowitą pomoc.
Robert Lewandowski wspiera nie tylko szpitale. Dziś pomoc od niego zacznie płynąć do Seniorów, gdyż piłkarz postanowił wspierać nasz Instytut ze sprzedaży „jego” kawy RL9.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej ruszył z pomocą osobom starszym i uruchomił Centrum Pomocy dla Seniorów ABCsenior.com. Jutro rusza akcja #seniorsamwdomu.

– W tej trudnej sytuacji, kiedy świat został zaatakowany koronawirusem, a jego ofiarami padają głównie osoby starsze, nie wolno nam, Instytutowi, stać biernie z boku. Nasza fundacja ma obowiązek stanąć na wysokości zadania i dostarczyć wiedzę, wsparcie i pomoc osobom, których los dotyka teraz tak boleśnie – mówi Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej i dodaje – otrzymaliśmy dziś przemiłą informację, o tak ważnym wsparciu dla nas. Właściciel marki RL9 Coffee, na prośbę Roberta Lewandowskiego, przekaże naszej fundacji wartość 10% ze sprzedaży kawy, na wsparcie programu pomocowego dla seniorów. W tej sytuacji każda złotówka ma ogromne znaczenie, każdy gest staje się bezcennym.

Akcja #seniorsamwdomu kierowana jest do młodych, aby swoją postawą pokazali, że są z seniorami w nowy, bezpieczny sposób. O akcji w mediach społecznościowych oraz na stronie www.abcsenior.com czytamy: ”Święta w domu i bez Internetu? Ciężko to sobie wyobrazić. Jeszcze trudniej wyobrazić sobie, co czują Seniorzy, którym jakby świat zatrzasnął przed sobą drzwi.”.

– Seniorzy w tej sytuacji potrzebują przede wszystkim poczucia, że nie zostali zostawieni sami sobie. Poza oczywistą pomocą w zakupach i załatwianiu bieżących spraw, powinniśmy otoczyć ich uwagą i być z nimi w mądrym, bezpiecznym kontakcie – mówi Marzena Rudnicka.

„Razem” w tych czasach nabiera nowego znaczenia. Seniorzy powinni widzieć, że jesteśmy teraz z nimi, może inaczej, ale razem. Zapraszamy chętne osoby i podmioty do wspólnego działania dla dobra osób starszych.