Zespół budownictwa senioralnego

INFORMACJA O ZESPOLE

Cele działań Zespołu Budownictwa Senioralnego:

 1. Stworzenie platformy wymiany doświadczeń i kontaktów między podmiotami zaangażowanymi w budownictwo senioralne (deweloperzy, operatorzy, instytucje finansowe, samorządy itp.)
 2. Rozpoznawanie problemów w obszarze regulacyjnym i przygotowanie propozycji zmian ułatwiających realizację lokalnej senioralnej polityki mieszkaniowej oraz projektów budownictwa senioralnego
 3. Wypracowywanie modeli biznesowych odpowiadających potrzebom rynku
 4. Inicjowanie i wdrażanie programów pilotażowych
 5. Wypracowanie rekomendacji dla władz publicznych, inwestorów i instytucji zainteresowanych budownictwem senioralnym

Obszar działań:

Mieszkania senioralne jako segment rynku nieruchomości

 • koncepcje architektoniczne i urbanistyczne
 • nowe technologie sprzyjające utrzymaniu samodzielności
 • rynek obrotu mieszkaniami senioralnymi
 • udział państwa i samorządów w kształtowaniu rynku
 • modele biznesowe
 • dostępność

Rynek instytucjonalnej opieki – domy opieki i domy seniora

 • rozwiązania techniczne i architektoniczne
 • modele biznesowe
 • rola operatora opieki instytucjonalnej
 • pozyskiwanie i adaptacja istniejących obiektów

Finansowanie i warunki pozyskiwania kapitału na inwestycje senioralne

 • potrzeby i dynamika rynku
 • rentowność inwestycji senioralnych
 • sposoby finansowania
 • źródła pochodzenia kapitału
 • instrumenty finansowe dedykowane seniorom
 • inne modele ubezpieczeniowe i inwestycyjne

PATRONAT HONOROWY

Zespół otrzymał patronat honorowy Kazimierza Smolińskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Zgodnie z pismem z dn. 2 czerwca 2018, BM.II.063.139/2017.EJ, Nk: 86865117

CZŁONKOWIE

BetaMed S.A. to dynamicznie rozwijająca się organizacja o wieloletniej tradycji i doświadczeniu. krajowy lider usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Specjalizuje się w opiece długoterminowej oraz w innych usługach pielęgniarskich dla pacjentów w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Świadczy usługi pielęgniarskie w ponad 80 oddziałach na terenie 11 województw.


 Forbo Flooring jest światowym liderem w produkcji wykładziny linoleum i wykładziny PVC, łączących w sobie funkcjonalność, kolorystykę i wzornictwo oraz tworzących gotowe rozwiązania do każdego wnętrza.

W szczególności Forbo Flooring oferuje dedykowane rozwiązania dla placówek medycznych i budownictwa senioralnego, dbając nie tylko o wysokiej jakości parametry użytkowe, ale też komfort, wygodę i bezpieczeństwo użytkownika. Dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz poznaniu specyficznych wymogów i potrzeb w tych sektorach, została stworzona kompleksowa oferta obejmująca wykładziny, które stanowią specjalistyczne rozwiązania podłogowe do każdej placówki.


HEWI jest producentem dostosowań do łazienek dla osób starszych i niepełnosprawnych.

HEWI zajmuje się promocją rozwiązań dla architektury bez barier, wspiera inwestorów i architektów w procesie projektowania i doboru wyposażenia łazienek bez barier, organizuje szkolenia z norm i przepisów oraz warsztaty zwiększające świadomość potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. W swoim asortymencie HEWI ma również akcesoria łazienkowe i okucia budowlane.


Kancelaria Miller Canfield od początku swojej działalności w Polsce utrzymuje kontakty z prawniczymi środowiskami naukowymi. Klienci kancelarii mają zapewniony dostęp nie tylko do praktycznej wiedzy prawniczej, ale również do najwyższych autorytetów nauki w wielu dziedzinach prawa.

Na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady kancelaria Miller, Canfield, Paddock and Stone plc posiada jedenaście biur, w których pracuje ponad 350 prawników specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. Z usług kancelarii w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie korzystają wielkie międzynarodowe przedsiębiorstwa i instytucje finansowe, jak również firmy lokalne, miasta, uniwersytety, szpitale i organizacje społeczne.


MM Prime TFI S.A. to niezależne Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych i jedna z nielicznych instytucji finansowych zbudowana w 100% z polskiego kapitału. MM Prime TFI prowadzi społecznie odpowiedzialną politykę zarówno poprzez działania wewnątrz firmy wśród swoich pracowników, jak i na zewnątrz. MM Prime TFI posiada komfortowe rozwiązania i współpracuje m.in. organizacjami pozarządowymi w temacie lokowania ich kapitałów w przystępnie bezpieczny sposób, tym samym zwiększając ich środki na działalność statutową i budowanie żelaznego kapitału. Dzięki swojej niezależności proponowane przez MM Prime TFI rozwiązania inwestycyjne zachowują maksymalną elastyczność i cechują się opieką nad wynikami inwestycyjnymi osiąganymi dla Klienta.


MATERIAŁY DO POBRANIA

Materiały informacyjne:

Prezentacja Zespołu Budownictwa Senioralnego

Prezentacja platformy SAMIT

Regulamin Zespołu Budownictwa Senioralnego

DEKLARACJA ZBS członkostwo zwykłe

DEKLARACJA ZBS członkostwo rozszerzone

DEKLARACJA ZBS członkostwo honorowe

Artykuły:

B.Meluch, Rynek Finansowania Nieruchomości, Mieszkalnictwo dla seniorów – wykorzystanie wartości ekonomicznej nieruchomości seniora

B.Meluch, Rynek Inwestycyjny, Potencjał inwestycyjny rynku budownictwa senioralnego

Translate »
Skip to content